ZIELGRUPPEN-Symbol-Bilder VERSCHIEDENE 4 SAMMLUNG mit Auge jpg3-72 2.jpg

Początek

. . .   sprawia, że wszystko można łatwiej zrozumieć.

 

Wstęp


Witamy w Międzynarodowej Skróconej Wersji Informacyjnej Strony Internetowej OSCB, która pozwala na wprowadzenie oraz zagłębienie się w temacie !

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy przejść do oryginalnej strony w języku angielskim (original full-length English Language Version


UCZUCIE PIASKU – SUCHE OCZY - ŁZAWIENIE – SWĘDZĄCE OCZY – ZACZERWIE-NIENIE OCZU – ZATKANE GRUCZOŁY – ZMĘCZONE OCZY – CIĘŻKIE POWIEKI – ZAMGLONE WIDZENIE – ZMIENNA OSTROŚĆ WIDZENIA ... I WIELE WIĘCEJ ...

Wszystkie te różne i częściowo przeciwstawne skargi ... mogą być objawami PODRAŻNIENIA OCZU spowodowanego USZKODZENIEM TKANEK Powierzchni Oka

Występuje to zwykle na skutek NIEDOBORU FILMU ŁZOWEGO na powierzchni oka, który nie może utrzymywać delikatnych tkanek dostatecznie nawilżonych... Powoduje to wysychanie tkanek– i jest przyczyną stanu określanego jako 'SUCHE OKO'


Tak zwane ‘SUCHE OKO’ JAKO CHOROBA jest bardzo powszechnym stanem i stanowi najczęściej stawiane rozpoznanie w praktyce klinicznej.

W kontraście do określenia "Suche oko" występujące podrażnienie tkanek powierzchni oka może także prowadzić do epizodów nadmiernego łzawienia. Występuje to szczególnie w początkowych stadiach choroby i często jest trudne do zrozumienia.

 

PANIE DOKTORZE, MOJE OCZY ŁZAWIĄ... JAK MOŻE TO BYĆ CHOROBA ‘SUCHEGO OKA’ ??? 

Wzmożona produkcja łez w przypadku łzawiących oczu wskazuje na prawidłowy ochronny odruch łzawienia.

Odruch ten jest zwykle wywoływany różnego rodzaju podrażnieniami, jak np. wiatr, nawiew lub ciała obce, itp. w celu spowodowania łzawienia dla usunięcia tego czynnika.

Jeśli uszkodzenie powierzchni oka postępuje, ten ochronny odruch niestety również będzie niewydolny i zaniknie.
Inną przyczyną łzawiących oczu z  przelewaniem łez przez brzeg powieki, określane w medycynie jako  ´epiphora´,  może być deformacja powiek..
Deformacje powiek, np odwinięcie lub podwinięcie brzegu powieki (ectropion or entropion), typowo występują na skutek zmian w tkankach związanych z wiekiem.

  ZESPÓŁ (CHOROBA) SUCHEGO OKA może być trudnym i ‘zagadkowym’stanem Powierzchni Oka

   

  Kilka poniższych uwag wskazuje, że tak zwany ZESPÓŁ SUCHEGO OKA może być niespodziewanie takim ‘zagadkowym’ stanem,

  ´Zagadkowy´ jest nie tylko fakt, że oko w ´Zespole Suchego Oka´ może łzawić.

  Zagadkowy´ jest również fakt, że... zaskakująco ... większość pacjentów z Zespołem ´Suchego Oka' nie ma pierwotnego braku fazy wodnej, ale wykazuje pierwotny brak tłuszczu w filmie łzowym. 

  Warstwa tłuszczu na powierzchni filmu łzowego ma za zadanie spowolnić parowanie wody ... podobnie do pokrywki na naczyniu z gorąca wodą.

  Prawidłowe funkcjonowanie powierzchni oka zależy od dużej liczby czynników powiązanych i wzajemnie zależnych..

  Można to porównać do domku z kart, który wygląda stabilnie ... ale jak tylko jedną kartę się wyjmie ...

  Od dłuższego czasu nukowcy pracują nad rozszyfrowaniem choroby powierzchni oka, której Zespół Suchego Oka jestnajczęstsza postacią i w naszym zasobie wiedzy poczyniono znaczące postępy.

  Przekłada się to na poprawę komfortu życia u setek milionów pacjentów na całym świecie którzy cierpią z powodu Zespołu Suchego Oka.  .

  Nadal jednak potrzebne jest głębsze zrozumienie procesów chorobowych i stąd dalsze osiągnięcia naukowe są konieczne dla zapewnienia skuteczniejszych strategii leczniczych w przyszłości.

  Ważne dla pacjenta jest zrozumienie jego/jej STANU ZDROWIA – w celu zrozumienia wielu metod wpływających korzystnie na przebieg choroby.


  JEŚLI jesteś zainteresowany uzyskaniem dalszych atrakcyjnych informacji na temat powierzchni oka ... to jesteś we WŁAŚCIWYM MIEJSCU ... TUTAJ..,

  ... na PLATFORMIE INFORMACYJNEJ dotyczącej POWIERZCHNI OKA i ZESPOŁU SUCHEGO OKA opracowanej przez OŚRODEK POWIERZCHNI OKA w BERLINIE (the OCULAR SURFACE CENTER BERLIN (OSCB) nie nastawionego na zysk Instytutu Naukowego, którego celem jest uzyskanie postępów w wiedzy na temat Powierzchni Oka i Suchego Oka, zorganizowanego i prowadzonego przez doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie.

  Wybierz STRONĘ która Cię interesuje  - lub po prosu czytaj po kolei ... co może być najbardziej pouczające: